Csömör KSK-Őrbottyán KSE 4-0.

Zsinórban negyedik győzelmét is megszerezte az újonc csömöri nagypályás futballcsapat.

Húsvét vasárnap ellenére is szép számmal, több mint százötvenen látogattak ki a kicsit hideg, ám napos délutánon a hazai futballcsapat mérkőzésére. Az ellenfél az élbolyban szereplő Őrbottyán KSE csapat volt, így a találkozó rangadónak számított. A játék képe alapján azonban nem egyenlő erők küzdöttek a szép új csömöri pályán, hiszen a hazai csapat az egész mérkőzésen nagy fölényben látszott. Az első félidőben már magabiztos 3-0-s előnyre tettek szert Takó Csaba fiai. A gólok sorát Varga Csaba nyitotta meg egy szép bal oldali akció végén, majd ezután következett a szinte már menetrendszerűnek tekinthető távoli bombagólja Riscutia Ákosnak, aki szabadrúgásból lőtte ki a jobb alsó sarkot. A végképp megnyugtató harmadik gólt is ő szerezte.
            Az első félidő több közjátékot is hozott. A mérkőzés negyedórás csúszással kezdődött, mivel a labdarúgó szövetség ellenőre a megyei harmadosztályhoz képest szokatlanul nagy létszámú nézősereg miatt a rendelkezésre álló biztonsági csapat létszámának megemelését kérte. Ezt követően az első félidőben az ellenfél játékosainál elszakadt a cérna, aminek mindenki által tapasztalhatóan egyértelmű jele volt a hórihorgas hátvédjüknek a játékvezető szexuális irányultságára utaló hangos véleménynyilvánítása. A bíró úr nem volt sértődős, mivel fittyet sem hányt erre a hangos beszólásra, ám annál inkább volt mondható lojális jelleműnek, hiszen a munkaadó gazdáit nem sokkal később ért, szó szerint megegyező tartalmú hangos megjegyzésre már megállította a mérkőzést. Ekkor kisétált a végig hangos és lelkes Csömör Ultras szurkolói csoporthoz, és indulatosan jelezte feléjük, hogy a nem csak hazánkban széleskörű megbecsülésnek örvendő, feltétlen tekintélyű vezetők (pl. Tarsoly Csaba ismert brókervezér) által irányított, nemzetközi szinten is nagy figyelmet keltő eredményeket produkáló (pl. holland-magyar 8-1), hazai labdarúgást irányító Magyar Labdarúgó Szövetséget szidni bizony még a megye háromban sem lehet, sőt, ott pláne nem! A helyi fiatalok erre jót nevetve elénekelték kedvenc rigmusukat, a „Favilla, fakanál, fatányér, meghalok a, meghalok a Csömörért”-et...
            A második félidőben a vendégek immár jól megismert védőjét egy látványos szabálytalanság után végre zuhanyozni küldte a bíró, így a tíz főre fogyatkozott Őrbottyán KSE esélyei a minimálisra zsugorodtak. A futball lélektanát jól ismerők számára azonban nem volt teljesen meglepő, hogy ezután minden korábbinál több gólszerzési lehetősége akadt az emberhátrányban lévő csapatnak – Nagy Zoltán hazai kapus azonban több alkalommal is bravúrral hárított. Sőt, Tihanyi Ármin a negyedik tavaszi mérkőzésén is gólt szerezve beállította a 4-0-s végeredményt.
            A Csömör KSK ezzel a győzelemmel biztosította a helyét a dobogón – hogy azon belül melyik fokra állhat fel, az valószínűleg a további rangadókon fog eldőlni. A következő mérkőzésre ismét hazai pályán, egy hét múlva vasárnap, 16.00 órakor kerül sor a Galgagyörki SE ellen.