Újabb sikeres sporthétvége

Két győzelem és egy döntetlen volt a mérlege a három legnépszerűbb csömöri csapat mérkőzésének.

A sort ismét a futsalosok kezdték pénteken, méghozzá igen magabiztos győzelemmel. Az első osztályú bajnokságban sajnos ismét a kiesés ellen küzdő Rubeola FC Csömör csapata fontos mérkőzést nyert az 1988 Déli FC ellen. A hazai csarnokban 100 néző előtt lejátszott összecsapáson a 4-0-as félődi után 7-1-es hazai siker született a mindenki által Vasasnak hívott fővárosi csapat ellen, akik azonban (ez a futsal bajnokságban szereplő együttesek „fejlődéstörténetének” gyakran megtapasztalt átláthatatlansága) hivatalosan most ezen a furcsa néven szerepelnek (bár a saját honlapjukon más csapatnév szerepel, mint a hivatalos futsal bajnokság honlapján, de ezt már végképp hagyjuk is). Varga Csaba 3 és Tihanyai Ármin 2 gólja azt mutatja, hogy több játékos egyszerre két bajnokságban is kimagaslóan eredményes tud lenni, hiszen ők ketten a Csömör KSK megyei labdarúgó csapatában is gyakran találnak be a hálóba.
            És ha már nagypályás foci, mert idén tavasztól sok évtized után ismét van nekünk ilyen: vasárnap megszakadt a tavaszi győzelmi sorozat. A Pest Megyei bajnokság III. osztályának Középcső csoportjában a középmezőnyhöz tartozó Fóti SE otthonában Takó Csaba játékos-edző szerzett vezetést az első félidőben, de a hazaiak egyenlítettek Cutka Norbert góljával még a játékrész végén. A második félidőben maradt az 1-1-es állás. A dobogón álló Csömör KSK nagyszabású focimajális keretében fogadja május 3-án vasárnap, 16.30 órakor a szomszédos Kerepes gárdáját. Díszvendég Dunai Antal, az újpesti olimpiai bajnok legenda, de lesz még ingyen virsli és frissítő is az első háromszáz érkezőnek…
            Sima győzelmet arattak viszont a férfi kézilabdások a Pilisvörösvári TKSK otthonában. A szoros, 12-12-es első félidő után magabiztos, nyolcgólos idegenbeli siker (18-26) azt jelenti, hogy a hátralévő bajnoki fordulók eredményeitől függetlenül biztosan megszerzi az ezüstérmet a Csömör KSK, megelőzve a Gödöllő és a Salgótarján gárdáját. Érdekesség, hogy a következő fordulóban éppen a bajnoki címre nagy eséllyel pályázó Gyöngyös csapatát fogadják a csömöriek, május 2-án szombaton, 18.30 órakor a Csömöri Sportcsarnokban.